czwartek , 24 Maj 2018
Home / Odżywianie / Płatki owsiane

Płatki owsiane

Masz problem z pomysłem na śniadanie? Nie wiesz, co powinno znaleźć się w tym najważniejszym posiłku dnia? Dzisiaj kilka propozycji na płatki owsiane od trenerki Patrycji.

Zacznę od tego, że śniadanie TRZEBA JEŚĆ i powinno być posiłkiem, który ma dać Ci kopa energetycznego na rozpoczęcie dnia. Ważne jest ono również dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Opuszczanie śniadania zwiększa bowiem ryzyko występowania zaburzeń metabolicznych, a zależy nam przecież na tym, aby nasz metabolizm pracował płynnie i ciągle spalał tłuszcz i kalorie, a nie (głodzony) magazynował wszystkiego na tzw. ,,czarną godzinę”. Jeśli niedojadamy – właśnie tak się dzieje.
Dzięki płatkom owsianym możesz obniżyć poziom cholesterolu we krwi, usuniesz złogi tłuszczowe gromadzące się w ściankach naczyń krwionośnych i dostarczysz hormonów potrzebnych dla zachowania zdrowia i urody. Owies jest bogaty w fitoestrogeny – hormony, których z upływem lat zaczyna brakować w kobiecym organizmie. Fitoestrogeny pomagają Paniom zachować dłużej zdrowie i urodę. Płatki owsiane zawierają bardzo mało kalorii – w 100 gramach znajduje się około 60 kcal. Poza tym można w nich znaleźć również błonnik, żelazo, cynk i potas.
Tak więc nie ma się nad czym zastanawiać, tylko wprowadzić do swojego jadłospisu płatki owsiane.

O Patrycja Rezler

Patrycja Rezler
Fitness to moja pasja i sposób na rozładowanie energii. Uwielbiam zajęcia z choreografią, na których poziom hormonów szczęścia sięga zenitu! Pasja do sportu przejawiała się już od dzieciństwa. Pierwsze kroki stawiała grając w siatkówkę, a następnie piłkę ręczną jako zawodniczka Zagłębia Lubin. W fitness zakochana od pierwszego wejrzenia – jej specjalizacja to: STEP, zajęcia wzmacniające ABT, TBC i pełny energii Aerobox, na którym wyciska ostatnie krople potu z każdego uczestnika zajęć.

Zobacz również

chlebek

Chlebek jaglany

Składniki: 100 g kaszy jaglanej 250 ml wody szczypta soli 2-3 łyżeczki, mocnego kakao 1 ...

Dodaj komentarz