poniedziałek , 26 Lipiec 2021
Home / Fizjoterapia / Zdrowe plecy naszych dzieci

Zdrowe plecy naszych dzieci

Ciężkie plecaki, niedostosowane ławki do wieku i wzrostu dziecka, siedzący tryb życia który zaczyna się coraz szybciej – długie godziny na lekcjach, praca przy biurku nad pracą domową, gry komputerowe, zgarbiona postawa nad tabletem lub komórką, często brak ruchu.
To wiele bodźców które dzieci w wieku wczesnoszkolnym dostarczają swoim plecom.
Wiek szybkiego rozwoju to czas zmiany w budowie ciała, jak i trybie życia, nie należy go lekceważyć, ponieważ zaniedbania w wieku dziecięcym mogą przełożyć się w dorosłym życiu na problemy bólowe pleców, kolan,kostek itp.
Jak możemy pomóc? Odpowiednią profilaktyką.
Musimy być realistami, nie zmniejszymy ciężaru plecaków, więc nie zastępujmy ich torbami na kółkach, dziecko nie będzie miało obciążenia na plecach jednak prowadząc plecak którąś z rąk będzie rotowało tułów tworząc ciągle skrzywienie.
W profilaktyce pleców warto skupić się na korekcji i tworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych.
Często początki skoliozy są nie do uchwycenia, nie zostają rozpoznane, dlatego też leczenie musi mieć charakter objawowy.
Obecne czasy sprzyjają powstawaniu otyłości wśród dzieci, ciągłe siedzenie upośledza układ krążenia, osłabia mięśnie, które bardzo często nieprawidłowo pracują, a co za tym idzie dzieci w coraz młodszym wieku borykają się z otyłością, która wpływa na obciążanie nadmiernie odcinek lędźwiowy.
Zwróćmy uwagę aby nasze dzieci miały zapewniona odpowiednią ilość aktywności fizycznej (minumum kilka razy w tygodniu).
Na zajęciach zdrowe stópki i plecki dąży się do prawidłowego napięcia mięśniowego, przez likwidację przykurczów mięśniowych, naukę prawidłowej pozycji, odpowiednio skorygowanej oraz wzmocnienie mięśni posturalnych.

plecy

O Manufaktura Fitnessu

Manufaktura Fitnessu
Manufaktura Fitnessu to wyjątkowe miejsce w którym fitness, zdrowie, relaks i rozwój stają się stylem życia! Oferujemy wam szeroki zakres grupowych zajęć fitness. Nasz grafik układaliśmy z myślą o potrzebach zarówno osób, które chcą poprawić swój wygląd i poprawić sylwetkę, poprawić kondycje ruchową, wzmocnić wybrane partie ciała, ale również tych, które po prostu chcą się odstresować i dobrze bawić.

Dodaj komentarz