poniedziałek , 26 Lipiec 2021
Home / Fizjoterapia / Badanie wysokości kolców biodrowych, potrzebne?!

Badanie wysokości kolców biodrowych, potrzebne?!

Tak potrzebne i to bardzo. Dlaczego? Ponieważ jest to ważne badanie w ocenie stanu kręgosłupa, talerze kości biodrowej względem kości krzyżowej powinny być ustawione symetrycznie w celu zachowania prawidłowego podparcia dla kręgosłupa. Niestety, dość często pojawia się tzw. dystorsja miednicy. Dzieci od najmłodszych lat, ze względu na dużą aktywność fizyczną oraz słabo rozwinięty układ mięśniowo-więzadłowy, narażone są na duże przeciążenia. Na skutek np. upadków, uderzeń, niewłaściwego obciążenia kończyn. W przypadku nie rehabilitowanego takiego ustawienia miednicy z czasem może dojść do pozornego skrócenia jednej z kończyn dolnych, a to pociąga za sobą również powstawanie skoliozy wtórnej.

Dzieci z dystorsją miednicy, niezależnie od tego czy stoją, chodzą, czy siedzią, przyjmuje krzywą pozycję na skutek różnej wysokości punktów podparcia.

Aby praca nad skrzywieniem tego rodzaju odbywała się prawidłowo należy pracować z pacjentem nad prawidłową symetrią miednicy oraz symetrią całego ciała, należy poprzez zabawę oraz ruch stymulować dzieci do kształtowania nowych prawidłowych wzorców ruchowych.

Warto zadbać o profilaktykę, nim rozwój wady u dziecka okaże się nie odwracalny, a praca nad zniwelowaniem pojawiającego się bólu będzie kosztowna i długotrwała.

szkielet

O Manufaktura Fitnessu

Manufaktura Fitnessu
Manufaktura Fitnessu to wyjątkowe miejsce w którym fitness, zdrowie, relaks i rozwój stają się stylem życia! Oferujemy wam szeroki zakres grupowych zajęć fitness. Nasz grafik układaliśmy z myślą o potrzebach zarówno osób, które chcą poprawić swój wygląd i poprawić sylwetkę, poprawić kondycje ruchową, wzmocnić wybrane partie ciała, ale również tych, które po prostu chcą się odstresować i dobrze bawić.

Dodaj komentarz