wtorek , 31 Marzec 2020
Home / Motywacja / Monika i trening siłowy

Monika i trening siłowy

Monika

Moje drogie, nie odzywałam się jakiś czas, ale testowałam na sobie różne metody ćwiczeń. Jak każdy chciałabym osiągać swoje cele w jak najszybszym czasie. Dlatego początkowo próbowałam różnych metod ćwiczeń i treningu, wciąż niecierpliwiąc się, ze efekty przychodzą wolniej niżbym się spodziewała.
Przekonałam się jednak, że w walce o piękną sylwetkę pospiech jest złym doradcą. Moja trenerka opracowała dla mnie plan treningowy oparty na treningu siłowym. Na początku treningi z obciążeniem sprawiały mi trudność i denerwowałam się, że nie daję rady. Do tego typu ćwiczeń potrzebna jest przede wszystkim wzorowa technika, z czym u mnie nie było dobrze. Dodatkowo takie treningi są mega wyczerpujące i nie zawsze miałam siłę na normalne funkcjonowanie przez resztę dnia.

Ostatnio w treningi zostały wplecione elementy ćwiczeń z kettlebell. Myślałam, że długo nie poćwiczę z kettlami, gdyż po prostu zabraknie mi sił. Stało się zupełnie inaczej. To właśnie te malutkie kulki w połączeniu z treningiem z ciężarem własnego ciała oraz siłowym, wzmocniły moje ciało i wyrzeźbiły je niesamowicie. Nabrałam siły i treningi nie są dla mnie już tak obciążające. Oczywiście poziom trudności zwiększa się z każdym treningiem ale w tym momencie jest to dla mnie na plus. Najważniejsze, co zauważyłam w swoim ciele, to jego sprężystość. Moja skóra stała się jędrniejsza, a pupa bardziej okrągła !!!! Teraz patrząc na siebie wiem, że właśnie tak chcę wyglądać !!

Teraz muszę dzielić miłość do ćwiczeń na Zumbę, trening siłowy i kettle. Przyznam się, że na początku mojej drogi z odchudzaniem nie wiedziałam, czego chcę naprawdę. Teraz wiem, że jest to zdrowo wyglądające i jędrne ciało. Plany na niedaleką przyszłość też już mam ! Pod koniec czerwca zamierzam wziąć udział w szkoleniu kettlebell. Jestem osobą początkującą, ale już teraz będę miała okazję sprawdzić się wśród innych. Jeszcze długa droga przede mną, ale jestem dobrej myśli. Jeśli chodzi o jedzenie trzymam się podstawowych zasad żywienia, chociaż po intensywnych treningach mój apetyt delikatnie wzrósł.

Na koniec powiem Wam coś z serii – złote myśli Moni… Dziewczyny ! Treningi siłowe nie są tylko dla facetów, a dla kobiet nie oznaczają jedynie utraty kobiecości na rzecz mięśni. W odpowiedniej formie jest to świetna zabawa połączona z wyrabianiem wymarzonej sylwetki ! Czekajcie na kolejne wpisy…

O Manufaktura Fitnessu

Manufaktura Fitnessu
Manufaktura Fitnessu to wyjątkowe miejsce w którym fitness, zdrowie, relaks i rozwój stają się stylem życia! Oferujemy wam szeroki zakres grupowych zajęć fitness. Nasz grafik układaliśmy z myślą o potrzebach zarówno osób, które chcą poprawić swój wygląd i poprawić sylwetkę, poprawić kondycje ruchową, wzmocnić wybrane partie ciała, ale również tych, które po prostu chcą się odstresować i dobrze bawić.

Zobacz również

Aga Kowcz1

“I love burpees – CrossFit – Przepis na zadowolenie”

Moja droga do crossfitu. Zaczynałam od zajęć fitnessowych o niższej intensywności, aby mieć lepszą kondycję ...