wtorek , 31 Marzec 2020
Home / Rozwój osobisty / Coaching

Coaching

Życie przypomina czyste płótno: możesz wciąż je dźwigać i umrzeć pod jego ciężarem, ale jaki to ma sens? Namaluj coś na nim!” Osho

Rozwój osobisty polega na zdobywaniu wiedzy, umiejętności i zachowań albo na modyfikowaniu, zmienianiu tych, które już posiadamy.
Rozwój to zmiana. Zmiana jest czymś powszechnym, dotyczy każdego. Życie to zmiana.

Oczekujemy zmian, ale wciąż popełniamy te same błędy, nie dajemy sobie czasu na refleksję, wyciągnięcie wniosków i skorygowanie naszego myślenia. Paradoks polega na tym, że choć z jednej strony chcemy tej zmiany, z drugiej nasza podświadomość broni się przed nią.

Opowiem Wam o metodzie, która dotyczy rozwoju i wykraczaniu ponad poziom, na jakim się obecnie znajdujemy. O metodzie uznawanej obecnie za jedną z najbardziej efektywnych metod rozwoju osobistego.
O coachingu.
O coachingu mówi i pisze się wiele.

Coaching rozwija umiejętności i kompetencje osobiste, uświadamia mocne strony, których się nawet nie spodziewamy. Wzmacnia umiejętności, pomaga w osiąganiu celów oraz przekraczaniu niektórych barier i ograniczeń. Koncentruje się na zasobach a nie na ich braku, na możliwościach a nie na przeszkodach, dotyczy teraźniejszości, tego co jest tu i teraz.
Jego celem jest pomoc w osiąganiu wyznaczonych przez siebie celów w przyszłości.
Coaching to idealne narzędzie do motywowania, które pomaga odkryć i wydobyć ukryty potencjał, poszerza perspektywę, pomaga w ustalaniu celów, wprowadzaniu zmian oraz w zrozumieniu swoich obaw…

CZYM JEST COACHING ?

Coaching nie jest psychoterapią !!!

Jest rodzajem rozmowy, w której to klient ustala swoje cele i poznaje swoje możliwości by stawać się lepszym, by sprawniej działać i robić coś z pasją.
To metoda zawodowego i osobistego doskonalenia, opierającego się na założeniu, że wszystko czego potrzebujemy do osiągnięcia życiowego celu, już posiadamy.
To wspaniały sposób uruchamiania indywidualnych zasobów emocjonalnych oraz energetycznych, dający głęboki wgląd w siebie.
Coaching pobudza naszą kreatywność zwiększa siłę motywacji.
Dzięki niemu czujemy, kiedy budzimy się do życia, uczymy się co jest zgodne z naszą naturą.
Jest nastawiony na aktywne kształtowanie przyszłości w poczuciu prawa do popełniania błędów jak również odpowiedzialności za nasze wybory.

Zadaje ważne, intrygujące pytania…

 1. Czego tak naprawdę pragniesz?
 2. Co jest w tym dla Ciebie najważniejsze?

i nie pozwala stchórzyć przed podjęciem trudnych ale niezbędnych decyzji.

Zadaniem coacha (trenera) jest wspieranie osoby, z którą pracuje

 • w procesie samopoznania
 • w nabywaniu kompetencji społecznych i zawodowych
 • motywowanie do podejmowania aktywności
 • monitorowanie działań podjętych w kierunku zmiany sytuacji życiowej
 • zapewnienie pomocy dostosowanej do indywidualnej sytuacji

Jest to jedna z najskuteczniejszych form wsparcia.

Najczęstsze, osobiste efekty coachingu:

 • większy spokój ducha
 • odwaga i pewność siebie
 • lepsza kontrola własnych słabości
 • większa wiara w siebie
 • większa świadomość własnego systemu wartości
 • identyfikacja własnego potencjału, własnych talentów
 • większa motywacja do działania
 • umiejętność tworzenia skutecznych planów działań

Zapraszam na warsztaty dla Kobiet prowadzone metodą coachingową.

AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO „Czerwone Szpilki”

Akademia Rozwoju Osobistego „Czerwone Szpilki” to program inspirujących warsztatów dla Kobiet, podczas których uczestniczki odkrywają siebie, swoje mocne strony, swój potencjał, wzmacniają wiarę we własne umiejętności, doskonałą się w sztuce realizacji swoich marzeń, odkrywają i poznają sposoby osiągania sukcesu. Uczą się – opuszczając strefę komfortu – patrzeć na swoje życie pozytywnie i z innej pespektywy.

Certyfikowany coach, trener rozwoju osobistego, doradca zawodowy – Beata Olejnik.

O Manufaktura Fitnessu

Manufaktura Fitnessu
Manufaktura Fitnessu to wyjątkowe miejsce w którym fitness, zdrowie, relaks i rozwój stają się stylem życia! Oferujemy wam szeroki zakres grupowych zajęć fitness. Nasz grafik układaliśmy z myślą o potrzebach zarówno osób, które chcą poprawić swój wygląd i poprawić sylwetkę, poprawić kondycje ruchową, wzmocnić wybrane partie ciała, ale również tych, które po prostu chcą się odstresować i dobrze bawić.

Dodaj komentarz